Kategorie

Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego
Muzeum Przyrodniczo - Leśne Białowieskiego Parku Narodowego jest najnowocześniejszym muzeum przyrodniczym na Podlasiu, w którym za pomocą 27 dioram zostało przedstawione bogactwo przyrodnicze Puszczy Białowieskiej. W pierwszej części muzeum zaprezentowane są  najbardziej typowe dla Puszczy Białowieskiej zbiorowiska leśne wraz z gatunkami zwierząt które najczęściej w nich można spotkać, druga część muzeum charakteryzuje poszczególne grupy zwierząt, procesy biologiczne oraz wielowiekową działalność człowieka na tym terenie.

Osobna diorama poświęcona jest Żubrowi, symbolowi Puszczy uratowanemu od zagłady. Proces restytucji tego gatunku rozpoczął sie w Puszczy Białowieskiej w 1929 troku.

Ze względu na formę prezentowanych treści (zwiedzanie w półmroku, ciągle towarzyszący turystom śpiew ptaków i głosów innych zwierząt) muzeum pozwala na godzinne skupienie nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Ze względu na mnogość zagadnień prezentowanych w muzeum, stałą ekspozycję muzealną można zwiedzać wyłącznie z licencjonowanym przewodnikiem wynajmowanym w biurach turystycznych.

Ceny biletów wstępu wynoszą: 12 zł bilet normalny, 6 zł bilet ulgowy, opłata za usługę przewodnicką dla turysty indywidualnego (według cennika Biura Usług Przewodnickich "Puszcza Białowieska"  mieszczącym się w holu Muzeum) wynosi 4 zł od osoby. Biuro oprowadza wszystkie chętne do zwiedzenia osoby w godzinach otwarcia Muzeum.  Wszyscy zwiedzający oraz grupy zorganizowane mogą także wynająć przewodnika w każdym biurze turystycznym działającym na terenie Białowieży. Muzeum udostępnia również do zwiedzania wieżę widokową oraz wystawy czasowe o różnorodnej tematyce.

Więcej informacji na stronie Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN.


Wyszukaj


Pogoda
Gmina Bialowieza - informacje


Ogloszenia lokalne - kupie-sprzedam

Wynajmij wiate na ognisko
Mapa Gminy
Wirtualna wycieczka
Centrun Integracyjno - Wypoczynkowe Ostoja Pasibrzuch


PTTK  Bialowieza

Syrona prezentujaca najwspanialsze drzewa puszczy
Dom Dziecka w Balowiezy
Wirtualna wycieczka po regionie
Serwis turystyczny na Wrotach Podlasia
Wszystkie Drogi Prowadza do Bialowiezy
www.zlobki.mpips.gov.pl
Teatr w Teremiskach